fot. Adrian Błachut

Quadrum to po łacinie „kwadrat”, room – wiadomo, „pokój”… a Quadroom to ja: Leszek Ogrodnik. Pochodzę ze Śląska, ale już ponad 18 lat mieszkam w Krakowie, z którym bardzo się związałem.

UKSZTAŁCONY zostałem jako inżynier grafik komputerowy, ale po wielu latach „pracy w zawodzie” pokochałem fotografię. Ta praca to 11 lat spędzonych w agencjach reklamowych. Ostatnie 9 to OPUS B (wspaniałe miejsce, cudowni ludzie) gdzie nauczyłem się estetyki, kompozycji i poznałem tajniki profesjonalnej postprodukcji zdjęć. Od ponad 7 lat profesjonalnie zajmuję się fotografią. Oddałem jej kawałek swojego serca, bo od samego początku okazała się wielką pasją mojego życia.

Fotografując wnętrza i architekturę staram się przede wszystkim słuchać ludzi – tych, którzy zlecają mi pracę, ale również tych, którzy zamieszkują lub używają fotografowanej przestrzeni. Oni najlepiej znają mocne strony obiektu, wiedzą kiedy światło najpiękniej maluje i co powoduje, że dana przestrzeń jest wyjątkowa. Potem, wykorzystując całą wiedzę i doświadczenie, staram się pokazać miejsce najlepiej jak potrafię. Tylko tyle, prosto!

Stale współpracuję z architektami, deweloperami, a ponad 8 lat fotografuję apartamenty dla Airbnb.
Zapraszam do odwiedzenia moich autorskich stron, bo „Na podstawie zdjęć poznać fotografa należy” – jak mawiał Yoda 🙂

www.leszekogrodnik.com
www.facebook.com/lehu.foto/