quadroom

  • fotografia
  • architektura
  • wnętrza
  • sztuka
  • dron

Informacje o firmie Quadroom Leszek Ogrodnik

Leszek Ogrodnik
fot. Adrian Błachut

Quadrum to po łacinie „kwadrat”, room – wiadomo – „pokój”… a Quadroom to ja: Leszek Ogrodnik. Pochodzę ze Śląska, ale już ponad 20 lat mieszkam w Krakowie, z którym bardzo się związałem.

UKSZTAŁCONY zostałem jako inżynier grafik komputerowy. Przepracowałem „w zawodzie” ponad 11 lat. Doświadczenie zbierałem głównie w agencjach reklamowym. Ponad 8 lat spędziłem w OPUS B – jednej z najlepszych agencji w kraju. Tam nauczyłem się estetyki, kompozycji i poznałem tajniki profesjonalnej postprodukcji zdjęć. Wtedy zacząłem fotografować i odkryłem, że to największa pasja mojego życia. Oddałem jej kawał swojego serca i trwa to do dziś. Przez pierwsze lata koncentrowałem się głównie na fotografowaniu apartamentów do wynajęcia w Krakowie (m. in. wieloletnia współpraca z Airbnb). Sfotografowałem ich ok. 800! Po okresie intensywnego rozwoju, od jakiegoś czasu bardziej skupiam się na architekturze zewnętrznej. Najczęściej pracuję w dużych miastach – Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie. W tych miastach powstaje najwięcej nowych inwestycji, tu działają największe firmy deweloperskie i architektoniczne. Działam również zagranicą. Architekturę fotografuję już prawie 10 lat.

Pracując staram się przede wszystkim słuchać ludzi – tych, którzy zlecają mi pracę, ale również tych, którzy zamieszkują lub używają fotografowanej przestrzeni. Oni najlepiej znają mocne strony obiektu, wiedzą kiedy światło najpiękniej maluje i co powoduje, że dana przestrzeń jest wyjątkowa. Potem, wykorzystując całą wiedzę i doświadczenie, staram się pokazać miejsce najlepiej jak potrafię. Zawsze z pełnym zaangażowaniem. Współpracuję z architektami, deweloperami i przedsiębiorcami związanymi z architekturą oraz przemysłem.

Zapraszam do odwiedzenia moich autorskich stron, bo „Na podstawie zdjęć poznać fotografa należy” – jak mawiał Yoda 🙂

www.leszekogrodnik.com
www.facebook.com/lehu.foto

Strona używa tzw. cookies, które są niezbędne do poprawnego działania. Polityka Cookies.

Działanie prawego przycisku wyłączone.